U nedjelju 15. svibnja u dvorani Srednje škole u Grudama odigrana je rukometna utakmica 22. kola Premijer lige BiH između domaćina HŽRK Grude Autoherc i ŽRK Bihać.

Utakmica zadnjeg kola za ovu premijerligašku sezonu u kojoj je ekipa iz Gruda slavila rezultatom 32:20.

Od samog početka utakmica, domaće igračice pokazale su da žele sezonu završiti bez izgubljene utakmice i s maksimalnim brojem bodova. Nakon rezultata 2:2, u petom minuti utakmice, Gruđanke prelaze u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Rezultatom 16:9 završilo je prvo poluvrijeme utakmice.

Na sličan način nastavljeno je i drugo poluvrijeme, a prednost se stalno povećavala. U posljednjim minutama utakmica igrale su igračice rođene 1999. i mlađe, koje su se na najbolji mogući način predstavile gledateljima u dvorani, ali i onim pred TV ekranima kao prave nasljednice svojih starijih suigračica.

Nakon utakmice uslijedila je proslava drugog po redu uzastopnog naslova prvakinja BiH. Pehar i medalje prvakinjama uručili su Zora Dujmović, ministrica kulture i sporta FBiH, Ljubo Grizelj, načelnik općine Grude, te Petar Skočibušić, član izvršnog odbora Rukometnog saveza BiH.

Ovu proslavu dodatno su uljepšale mažoretkinje Gruda.

_MG_7246 _MG_7291 _MG_7315 _MG_7317 _MG_7328 _MG_7336 _MG_7339 _MG_7349 _MG_7355 _MG_7368 _MG_7370 _MG_7378 _MG_7394 _MG_7398 _MG_7405 _MG_7421 _MG_7430 _MG_7435 _MG_7440 _MG_7461 _MG_7480 _MG_7489 _MG_7490 _MG_7496 _MG_7497 _MG_7507 _MG_7539 _MG_7546 _MG_7551 _MG_7554 _MG_7558 _MG_7562 _MG_7594 _MG_7599 _MG_7628 _MG_7659

Na poluvremenu utakmice izvučeni su parovi završnice KUP-a BiH u kojoj se sastaju:
ŽRK Jedinstvo Alder – ŽRK Bihać i HŽRK Grude Autoherc – ŽRK Izviđač Autotransport. Ovim putem upućujemo čestitke igračicama i trenerici na ovom sjajnom uspjehu, kao i puno sreće već sljedećeg vikenda na završnici KUP-a BiH u Tuzli.