U 16. kolu Premijer lige BiH na Ilidži je odigrana utakmica između ŽRK Ilidža i HŽRK Grude Autoherc. Rukometašice Gruda slavile su rezultatom 34:18. Sami početak utakmice između trenutno prvoplasirane i trećeplasirane ekipe prvenstva je pokazao da su aktualne prvakinje države došle na Ilidžu po pobjedu.

Grudske rukometašice su u 3. minuti vodile 3:0. Nakon toga domaće igračice dolaze na 2:3, ali Gruđanke od tada samo povećavaju svoju prednost. Napad Ilidže nije imao rješenja za sjajnu visoku i pokretljivu obranu ekipe HŽRK Grude Autoherc, a ono što bi prošlo uglavnom je veoma sigurno hvatala Anica Gudelj. S druge strane Gruđanke su punile mrežu Adele Merdžanić iz svih pozicija. Podjednako su golova u prvom poluvremenu postigle sve igračice gostujuće ekipe i to iz kontri, polukontri, s vanjskih i krilnih pozicija kao i s crte od šest metara. Za takva napade domaći sastav nije imao odgovor. U 14.minuti rezultat je glasio 3:9, a na kraju prvog poluvremena 7:16.

Drugo poluvrijeme donosi sličnu igru i lagano povećavanje prednosti grudskih rukometašica. Bilo je puno atraktivnih akcija i poteza igračica Zlate Zubac, a jedan od najljepših trenutaka utakmice svakako je bio pogodak grudske ekipe iz cepelina. Uz 15-ak navijača iz Gruda i ostatak gledatelja je tijekom drugog poluvremena često pljeskao sjajnoj izvedbi grudskih rukometašica. Na kraju konačnih 18:34 je realan odnos snaga na parketu u utakmici.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude Autoherc je došla na korak do i teoretske obrane naslova. Za to je potrebna još samo jedna pobjeda u sljedećih šest utakmica, a cure se nadaju da će se to dogoditi već iduće subote kada u Grudama gostuje odlična ekipa Jedinstva Adler iz Tuzle.

Svim curama i trenerici, ali i našim navijačima koji su večeras došli iz Gruda da bodre cure, sve čestitke za igru i zasluženu pobjedu. Domaćoj ekipi čestitke na korektnoj sportskoj igri i ponašanju i puno sreće u nastavku natjecanja.

U sljedeću subotu očekujemo puno gledatelja u dvorani Bili Brig i pobjedu koja bi potvrdila obranu naslova prvaka Bosne i Hercegovine za rukometašice.