POSUŠKO LITO: Međunarodni festival animiranog filma NAFF svečano se otvara u nedjelju!

Pred nama je još jedno izdanje kulturno-zabavne i športske manifestacije „Posuško lito“ 2016. zahvaljujući kojoj je Posušje postalo kulturno, zabavno i sportsko središte Hercegovine sa 31 organiziranim događajem za posjetitelje iz svih krajeva BiH, Republike Hrvatske kao i inozemstva.

Zbog velikog zanimanja za utakmicu osmine finala Europskog prvenstva reprezentacije Hrvatske, koja je na rasporedu u subotu, a poklapa se terminom festivala, Radno tijelo za “Posuško lito” odlučilo je svečano otvaranje 11. Međunarodnog festivala animiranog filma NAFF odgoditi za nedjelju, 26. lipnja s početkom u 19.30 sati, kada će biti upriličeno prikazivanje filmova koji su bili predviđeni za subotu i nedjelju. Festival će trajati sve do 30. lipnja, a  istovremeno će se održavati u Posušju, Mostaru, Neumu, Cetinju, Trebinju i Stonu.

Na Festival je ove godine prijavljeno skoro 700 filmova iz 59 zemalja, što je najveće priznanje festivalu. U Natjecateljskom programu će se tijekom šest dana prikazati 55, a u Panorami 20 filmova.

Sigurni smo da će gledatelji biti zadovoljni izborom selekcijske komisije, jer su to stvarno izuzetna ostvarenja – ocijenio je direktor Festivala Jurinko Rajič.

Projekcije u tih šest dana počinju u 21 sat, a traju 45 minuta. Osim, kako je već najavljeno, u nedjelju kada počinje u 19.30 sati.

Inače partner NAFF-a je i ove godine OESS, a pokrovitelji su Federalno ministarstvo kulture i sporta, Fondacija za kinematografiju i Veleposlanstvo SAD-a u BiH, a jedan od sponzora je općina Posušje.

NATJECATELJSKI PROGRAM:

Nedjelja, 26.06.2016. kinodvorana Posušje, 19.30 sati (Prvi dio-program od subote)

Ferriol Tugues (Španjolska) – Stvari koje sam htjela napraviti_Things I Want to do
Tina t. Hsu (SAD) – Dama i žaba_Lady and the frog
Maurice Joyce (Irska) – Violet_Violet
Pia Djukic (Njemačka) – Savij se, ne lomi se_Bend don´t break“
Sofia Badalova (Rusija) – Brada_The Beard
Liz el Saadany (Nizozemska) – Pernata jakna_Full feather jacket
Amelie Graffet, Cyril Flous, Charlotte Da-Ros, Roxane Martinez, David Jurine, Juliette Coutel-Lier Nizozemska) – 14_14
Cecilia Puglesi, Yijun Liu (SAD) – Smjena_Shift
Aude Danset (Francuska) – Mishimasaiko_ Mishimasaiko
Patrick Schoeenmaker (Nizozemska) – Bingo_Bingo

Nedjelja, 26.06.2016. kinodvorana Posušje, 20.30 sati (Drugi dio)

Charl Van Der Merwe (Južna Afrika – Suh_Arid
Claude Luyet (Francuska) – Dječji san_Child Dream
Kai_Huei Li (Tajvan) – Šapat_The Whisper“
Broersma Freark (Nizozemska) – Gužva_Crowd
Joan C. Gratz (SAD) – Primal flux_Primal flux
C.Chaix, H.Jean, J.Jourdan, M.Pillier, K.Roger (Francuska) – Kratka priča o lisici i mišu_The story of a fox and mouse
Mina Cvetinović (Srbija) – Klackalica_Seesaw
Stefan Katanić (Srbija) – Okus vlasti_A taste of reign
A.Rubod, A.Poyard, J.Jcobe, A. Choquard, S. Bracmard Y.Liu (Francuska) – Anna_Anna
Olga Polietkova, Tatiana Polietkova (Rusija) – Moj djed je bio drvo trešnje_My grandfather was a cherry tree“
Ferriol Tugues (Španjolska) – Musicidio_Musicidio

Ulaz je besplatan.

Posušje.net

Napiši Komentar

Komentari su djelo i osobno mišljenje njihovih autora