Poznata su sva imena: Evo tko je sve izborio stolicu u Hrvatskom saboru

Koalicija HDZ-a ima 59 zastupnika (3 dijaspora), a SDP-ova 56. MOST 19, IDS 3, HDSSB i Milan Bandić po 2, Uspješna Hrvatska i Živi zid po 1. Manjine imaju 8.

Popis zastupnika po izbornim jedinicama:

I. izborna jedinica:

Hrvatska raste – 7 mandata

1. Zoran Milanović

2. Vesna Pusić

3. Davor Bernardić

4. Igor Dragovan

5. Orsat Miljenić

6. Siniša Varga

7. Joško Klisović

Domoljubna koalicija – 4 mandata

1. Željko Reiner

2. Davorin Mlakar

3. Darinko Kosor

4. Margareta Mađerić

MOST – 3 mandata

1. Drago Prgomet

2. Gordana Rusak

3. Irena Petrijevčanin Vuksanović

 

II. izborna jedinica:

Domoljubna koalicija – 6 mandata

1. Miroslav Tuđman

2. Branko Hrg

3. Andrija Mikulić

4. Miro Kovač

5. Darko Sobota

6. Dario Hrebak

Hrvatska raste – 5 mandata

1. Josip Leko

2. Anka Mrak-Taritaš

3. Gordan Maras

4. Vedran Babić

5. Gordana Sobol

MOST – 2 mandata

1. Ivan Lovrinović

2. Ljubica Ambrušec

Milan Bandić 365 – 1 mandat

1. Milan Bandić
III. izborna jedinica:

Hrvatska raste – 8 mandata

1. Siniša Hajdaš Dončić

2. Matija Posavec

3. Predrag Štromar

4. Milorad Batinić

5. Dragica Zgrebec

6. Marija Puh

7. Tomislav Končevski

8. Mario Habek

Domoljubna koalicija – 4 mandata

1. Žarko Tušek

2. Darko Horvat

3. Anđelko Stričak

4. Ladislav Ilčić

MOST – 1 mandat

1. Robert Podolnjak

Uspješna Hrvatska – 1 mandat

1. Radimir Čačić
IV. izborna jedinica:

Domoljubna koalicija – 6 mandata

1. Milijan Brkić

2. Tomislav Tolušić

3. Ivan Anušić

4. Ivan Tepeš

5. Josip Đakić

6. Ivan Radić

Hrvatska raste – 5 mandata

1. Ivan Vrdoljak

2. Domagoj Hajduković

3. Jaroslav Pecnik

4. Tomislav Žagar

5. Damir Tomić

HDSSB – 2 mandata

1. Branimir Glavaš

2. Vladimir Šišljagić

MOST – 1 mandat

1. Miroslav Šimić
V. izborna jedinica:

Domoljubna koalicija – 8 mandata

1. Božo Galić

2. Stevo Culej

3. Danijel Marušić

4. Pero Ćosić

5. Franjo Lucić

6. Tomislav Čuljak

7. Marija Budimir

8. Pero Ćorić

Hrvatska raste – 4 mandata

1. Predrag Matić

2. Zdravko Ronko

3. Tihomir Jakovina

4. Marija Ilić

MOST – 2 mandata

1. Tomislav Panenić

2. Ivica Mišić

VI. izborna jedinica:

Hrvatska raste – 6 mandata

1. Boris Lalovac

2. Rajko Ostojić

3. Goran Beus Richembergh

4. Mirando Mrsić

5. Ivo Jelušić

6. Zoran Vasić

Domoljubna koalicija – 5 mandata

1. Goran Marić

2. Ivo Žinić

3. Gordan Jandroković

4. Dražen Barišić

5. Dražen Bošnjaković

MOST – 2 mandata

1. Jasna Matulić

2. Juro Martinović

Milan Bandić 365 – 1 mandat

1. Miodrag Demo

VII. izborna jedinica:

Hrvatska raste – 6 mandata

1. Milanka Opačić

2. Nenad Stazić

3. Mihael Zmajlović

4. Nada Turina-Đurić

5. Tomislav Saucha

6. Damir Mateljan

Domoljubna koalicija – 5 mandata

1. Damir Jelić

2. Domagoj Ivan Milošević

3. Željko Dilber

4. Jasen Mesić

5. Željko Fiolić

MOST – 2 mandata

1. Slaven Dobrović

2. Josip Katalinić

Živi zid – 1 mandat

1. Ivan Sinčić

VIII. izborna jedinica:

Hrvatska raste – 7 mandata

1. Željko Jovanović

2. Peđa Grbin

3. Silvano Hrelja

4. Nansi Tireli

5. Ana Komparić Devčić

6. Tanja Vrbat Grgić

7. Dino Manestar

IDS – 3 mandata

1. Boris Miletić

2. Giovanni Sponza

3. Tulio Demetlika

Domoljubna koalicija – 3 mandata

1. Oleg Butković

2. Ivan Kirin

3. Anton Kliman

MOST – 1 mandat

1. Ines Strenja-Linić

IX. izborna jedinica:

Domoljubna koalicija – 8 mandata

1. Tomislav Karamarko

2. Josipa Rimac

3. Božidar Kalmeta

4. Ante Sanader

5. Darko Milinović

6. Goran Pauk

7. Josip Bilaver

8. Ivan Šipić

Hrvatska raste – 4 mandata

1. Ranko Ostojić

2. Ivan Klarin

3. Sabina Glasovac

4. Ingrid Antičević-Marinović

MOST – 2 mandata

1. Stipe Petrina

2. Miro Bulj

X. izborna jedinica:

Domoljubna koalicija – 7 mandata

1. Damir Krstičević

2. Zlatko Ževrnja

3. Branko Bačić

4. Milivoj Špika

5. Petar Škorić

6. Goran Dodig

7. Sanja Putica

Hrvatska raste – 4 mandata

1. Ante Kotromanović

2. Branko Grčić

3. Arsen Bauk

4. Darko Parić

MOST – 3 mandata

1. Božo Petrov

2. Ivan Kovačić

3. Mario Klobučić

XI. izborna jedinica (inozemstvo):

Domoljubna koalicija – 3 mandata

1. Željko Glasnović

2. Božo Ljubić

3. Ivan Šuker

XII. izborna jedinica:

Srpska nacionalna manjina – 3 mandata

1. Milorad Pupovac

2. Mile Horvat

3. Mirko Rašković

Mađarska nacionalna manjina

1. Šandor Juhas

Talijanska nacionalna manjina

1. Furio Radin

Češka i slovačka nacionalna manjina

1. Vladimir Bilek

Austrijska, bugarska, njemačka, romska i dr. nacionalne manjine

1. Veljko Kajtazi

Albanska, bošnjačka, crnogorska i dr. nacionalne manjine

1. Ermina Lekaj Prljaskaj

Napiši Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.