WHFest: Odabrani natjecatelji, objavljen žiri

Selektori West Herzegowina Festa odabrali su autore koji će se ove godine predstaviti publici na 14. izdanju festivala u Širokom Brijegu.

Na natječaj se prijavilo 93 benda, 68 autora kratkog filma i 164 autora kratkih priča. Nakon završene selekcije na festivalu će biti prikazana 22 filma, nastupit će devet bendova, a u festivalskom fanzinu naći će se 32 kratke priče.

O najboljima će ove godine odlučivati stručni žiri kojeg će činiti zvučna i stručna imena iz svijeta filma, glazbe i književnosti.

O najboljem filmu odlučit će glumci Luna Zimić Mijović i Enis Bešlagić te dugogodišnji prijatelj festivala Đelo Hadžiselimović.

Najbolji bend odabrat će glazbeni kritičari Zlatko Gal i Hrvoje Horvat te glazbenici Ivo Mikulić i Ivan Galić Ivećko, inače jedan od pokretača Festivala.

Zvučna imena sjede i u književnom žiriju, pa će najbolje autore kratkih priča odabrati Magdalena Vodopija, direktorica Sa(n)jam knjige u Istri, književnici i novinari Gordan Nuhanović i Emir Imamović Pirke, inače dugogodišnji prijatelj WHF-a te veliko bosanskohercegovačko pero Josip Mlakić.

Najbolji u glazbenoj kategoriji bit će nagrađeni u snimanjem pjesme i spota dok će se autori kratkih filmova natjecati za novčanu nagradu, koju je osigurao HT-Eronet. Književni dio festivala je pod pokroviteljstvom portala Bljesak.info, koji je za najbolje autore kratkih priča osigurao novčane nagrade.

West Herzegowina Fest održava se od 28. do 30. srpnja uz rijeku Lišticu u Širokom Brijegu. Za ostale informacije posjetite internetske stranice festivala ili ih potražite na Facebooku.

POPIS ODABRANIH AUTORA:

Film

Čudotvorna tvornica sinjska (Split / Hrvatska) – Rino Efendić
Jedan dan (Šamac / BiH) – Janja Bijelić
Open (Pula / Hrvatska) – ij.PINO
Tako zakon nalaže (Banja Luka / BiH) – Mladen Vučković
The Bridge (Široki Brijeg / BiH) – MFF School
Smoking Kills (Čeminac / Hrvatska) – David Bagarić
Kamera (Banja Luka / BiH) – Vanja Milošević
Procep (Beograd / Srbija) – Marija Rodić
Fatalist (Priština / Kosovo) – Edin Alija
Poslijedice (Konjic / BiH) – Adnan Mujkić
Please Don’t Dance With the Devil (Split / Hrvatska) – Andrijana Šarolić
Lutak (Omiš / Hrvatska) – Ante Bartulin
Step into the Woods (Široki Brijeg / BiH) – MFF School
Logs (Bosanska Otoka / BiH) – Aid Bešić
Zajedno (Zemun / Srbija) – Nikola Stojanović
Eho (Posušje / BiH) – Ivana Bešlić Penava
Ugasi svjetlo (Šamac / BiH) – Janja Bijelić
Krhotine (Split / Hrvatska) – Karlo Jakić
Visual Decay (Čeminac / Hrvatska) – David Bagarić
Distopija (Metković / Hrvatska) – Igor Dropuljić
Zatvori vodu (Posušje / BiH) – Jana Čamber
Naš kruh (Pridraga / Hrvatska) – Luka Kaplan

Kratka priča

Mehmed Đedović – Dug put (Kalesija / BiH)
Rade Končar Koturović – Smisao života tokom nedeljnog jutra (Beograd / Srbija)
Ružica Gašperov – Soba 208 (Split / Hrvatska)
Martin Majcenović – Aureola (Zadar / Hrvatska)
Karla Kraljević – Tu si (Široki Brijeg / BiH)
Denis i Anita Peričić – Paščad: Katarza (Varaždin / Hrvatska)
Petar Ćorić – Od svadbe do svadbe (Podstrana / Hrvatska)
Mina Belovuković – Mina Belovuković (Beograd / Srbija)
Zdenka Maltar – Mefisto i Gita (Novi Marof / Hrvatska)
Zoran Škiljević – U svom svetu (Beograd / Srbija)
Andrea Popov Miletić – Čovek koji nije video Deda Mraza (Novi Sad / Srbija)
Anita Barać – Malena (Sinj / Hrvatska)
Nada Jelinčić – Žguja (Sinj / Hrvatska)
Anita Lunić – Teško se odričemo onoga što nemamo (Dugi Rat / Hrvatska)
Lenka Mirković – Stvaranje – rađanje (Podgorica / Crna Gora)
Tino Deželić – Opet je plavo (Zagreb / Hrvatska)
Smilja Savin – Gospe te čuva (Kaštel Lukšić / Hrvatska)
Milena Budimir – Bit će bo’je! (Split / Hrvatska)
Adnan Repeša – Krug (Blagaj / BiH)
Đorđe Majstorović – Lupežiranje (Novi Sad / Srbija)
Jasmina Hanjalić – Metla za skoreno blato (Sarajevo / BiH)
Stevan Sarčević – Ovisnost (Subotica / Srbija)
Danijel Panić – Kopitovac (Požarevac / Srbija)
Vladimir Perić – Partija (Beograd / Srbija)
Dražen Jergović – Stambene igre starijih (Zagreb / Hrvatska)
Vladimira Becić – Ožiljak (Dugo Selo / Hrvatska)
Branko Ječmenica – Negde između (Ub / Srbija)
Franjo Frančić – Kao da su noći Večne (Sečovlje / Slovenija)
Alen Rotim-Ilić – Predizborna (Široki Brijeg / BiH)
Amra Razić – Galeb smrtonoša (Šerići / BiH)
Mladen Topić – Ledena priča (Bugojno / BiH)
Anisa Pašić i Jure Divić – Plemkinja (Vrgorac / Hrvatska, Goražde /BiH)

Glazba

Magnolija (Split / Hrvatska)
Clouie (Voloder / Hrvatska)
Material damage (Dubrovnik / Hrvatska)
Svemir (Zagreb / Hrvatska)
Getrou (Mostar / BiH)
Pink Punk (Split / Hrvatska)
Human (Zagreb / Hrvatska)
Karma Guru (Tuzla / BiH)
Tale Quale (Mostar / BiH)

Napiši Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.